Katedra Pedagogiki Specjalnej i Logopedii

Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej

Fundacja Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem: 0000305719, w maju 2008 roku. Fundacja prowadzi działalność nieodpłatną.

Zapraszamy do odwiedzania strony ACPL.

Misja i cele
Fundacja Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej powstała z myślą o dzieciach z trudnościami w mówieniu. W Fundacji ACPL w ramach wolontariatu działają głównie studenci kierunku pedagogika specjalność logopedia Uniwersyetetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Są to osoby pełne zapału i chęci pomocy. Naszym celem jest wspomaganie rozwoju mowy u dzieci. Chcemy, by ich mowa była poprawna, a komunikacja przynosiła radość. Naszą misją jest dążenie do prawidłowego rozwoju mowy u dzieci, tak by mogły one coraz lepiej i sprawniej radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego. A dziecko było szczęśliwe!

Zespół Fundacji ACPL
Mgr Agnieszka Haska - założycielka i prezeska Fundacji Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej. W  latach 2005-2010 była studentką pedagogiki spec. logopedia na UKW w Bydgoszczy, gdzie podkreślała swoją działalność poprzez organizowanie inicjatyw studenckich z zakresu pedagogiki, logopedii oraz dziedzin pokrewnych. Jej staraniom zawdzięczaliśmy możliwość uczestnictwa w wolontariacie logopedycznym, cyklu spotkań z serii "logoriada"  oraz wielu innych przygodach naukowych. Obecnie doktorantka UKW w Bydgoszczy.

dr Agnieszka Hamerlińska - Latecka – Ekspert  merytoryczny Fundacji ACPL. Logopeda i psycholog. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie neurologopedii na Uniwersytecie Gdańskim. Założycielka Centrum Terapii DOBRA MOWA. Prowadzi również zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczestniczka warsztatów, seminariów, konferencji. Autorka artykułów z zakresu logopedii, psychologii, pedagogiki specjalnej.

Sekcje:
Rekrutacja wolontariuszy

Natalia Wojtowicz - Studentka III roku pedagogiki o spec. logopedia. Z fundacją związana od dwóch lat. Miłośniczka filmów Pedro Almodovara i książek G.GMarquez'a.

Paulina Gałązka - studentka IV roku pedagogiki o spec. logopedia i II roku pedagogiki wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej. W działalność Fundacji zaangażowana od 2 lat, w tym roku zajmuje się rekrutacja wolontariuszy. Sama również prowadzi terapię logopedyczną, a oprócz tego zajmuje się dziewczynką z mózgowym porażeniem dziecięcym.Pochłonięta zdobywaniem nowych umiejętności, oddana rodzinie i przyjaciołom, zaraża uśmiechem i pozytywnym spojrzeniem na każdy nowy dzień.

Rekrutacja placówek i rodziców dzieci z potrzebami logopedycznymi

Aleksandra Wypych - Studentka V roku logopedii. Absolwentka kierunku pedagogika o specjalności doradztwo rehabilitacyjne. Od momentu ukończenia studiów na drugim kierunku cały czas poświęca swojej pasji jaką jest logopedia. Lubi pracę z dziećmi, nie boi się wyzwań i trudnych przypadków, chętnie podejmuje się pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Zawsze chętna do nauki i poznawania nowych metod i sposobów prowadzenia terapii logopedycznej.

Magda Wiśniewska - studentka V roku logopedii, aktywnie działająca w fundacji. Ambitna, pilna i pracowita. W każdej sytuacji można liczyć na jej pomoc a także na wsparcie i ciepłe słowa. Lubi kino, dobrą książkę, wolny czas spędza z przyjaciółmi. W przyszłości bardzo chce pracować z dziećmi.

Organizacja

Joanna Dragun i Marta Kulińska- studentki V roku pedagogiki o specjalności logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nierozłączny duet od I roku studiów:) W fundacji zajmujemy się wszelako pojętą organizacją. Nasza przyszła praca jest naszą pasją i dlatego to, że możemy aktywnie włączyć sie w życie fundacji, sprawia nam ogromną radość:).

Integracja wolontariuszy

Jagoda Data – od 2008 roku studentka Pedagogiki, spec. logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Fundacji udziela się w wolontariacie indywidualnym oraz w akcji Czytanie Dzieciom z Dziećmi, jest również odpowiedzialna za nadzór nad dziennikami wolontariuszy. W Wielkopolsce, skąd pochodzi prowadzi wakacyjne warsztaty fotograficzne dla młodzieży, a także wolontariat pedagogiczno-logopedyczny między innymi w Domu Dziecka w Bodzewie. Prywatnie pasjonuję się fotografią, podróżami, dobrym jedzeniem i jeszcze lepszą muzyką. W przyszłości chce specjalizować się w logopedii medialnej oraz terapii osób dotkniętych autyzmem. Jej zainteresowania obejmują również seksuologię, psychologię oraz socjologię.

Współpraca z organizacjami

  • Agata Lejman
  • Joanna Jurkiewicz

Promocja

  • Marcelina Brajerek

Szkolenia wewnętrzne (logopedyczno-pedagogiczne), program dla absolwentów

  • Paulina Wesołowska

Koordynatorzy:

Projekt "Czytanie dzieciom z dziećmi" w Toruniu

Agnieszka Kliche - rodzynek wśród członków Fundacji. Studentka III roku zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Miej odwagę ryzykować, by zdobywać to co chcesz, to co wartościowe i piękne, by wzrastać. Nie pozwól okradać się z marzeń. Idź na głosem swojego serca...

Projekt "Czytanie dzieciom z dziećmi" w Bydgoszczy

Paulina Raczyńska - studentka V roku logopedii oraz III roku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W Fundacji zajmuje się wolontariatem logopedycznym oraz koordynuje  projekt "Czytanie Dzieciom z Dziećmi" na terenie Bydgoszczy. Uwielbia różnorodne formy pracy z dziećmi. Pasjonuje się muzyką, a w szczególności grą na skrzypcach.