Katedra Pedagogiki Specjalnej i Logopedii

Zajęcia teoretyczno-praktyczne z zakresu działalności profilaktyczno-resocjalizacyjnej

9 marca 2020 roku Studenci modułu resocjalizacji uczestniczyli w  zorganizowanych zajęciach teoretyczno-praktycznych z zakresu działalności profilaktyczno-resocjalizacyjnej. Zajęcia skupione były na wykrywaniu środków toksycznych, czyli fenomenologii, możliwością terapii oraz ograniczenia, czyli trudności w abstynencji.

Na zaproszenie dr hab. Teresy Sołtysiak prof. uczelni, zajęcia prowadził prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko, Dyrektor Naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej. Zajęcia te wzbudziły ogromne zainteresowane studentów oraz nauczycieli a jednocześnie rozszerzyły i pogłębiły zasoby wiedzy o tych niezmiernie ważnych problemach społecznych, wszak uwikłani są w nie ludzie we wszystkich kategoriach a zwłaszcza w bardzo młodym wieku.