Katedra Pedagogiki Specjalnej i Logopedii

Witamy na stronie Katedry Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW! Witamy na stronie Katedry Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW!

Witamy na stronie Katedry Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW!

Zakład Pedagogiki Specjalnej powstał w 2002 roku. W 2013 r. został przekształcony w Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii. Kierownikiem Zakładu od 1 października 2014 r. jest dr hab. Dorota Podgórska-Jachnik, prof. nadzw. 1 października 2019 roku Zakład został przekształcony w Katedrę Pedagogiki Specjalnej i Logopedii.

o jednostce

Zakład Pedagogiki Specjalnej powstał w 2002 roku. Od początku istnienia pracownicy Zakładu prowadzili zajęcia ze studentami z przedmiotu pedagogika specjalna i pokrewnych. Zakład przejął również opiekę naukowo-dydaktyczną nad dwiema specjalnościami prowadzonymi w tym czasie na kierunku pedagogika: edukacja specjalna i logopedia. W 2013 r. został przekształcony w Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii.
Kierownikiem Zakładu od 1 października 2014 r. jest dr hab. Dorota Podgórska-Jachnik, prof. nadzw. 1 października 2019 roku Zakład został przekształcony w Katedrę Pedagogiki Specjalnej i Logopedii.

Kontakt

dr Agnieszka Kamyk-Wawryszuk, adiunkt badawczo-dydaktyczny - p.o. kierownika Katedry
e mail: a.kamwaw@ukw.edu.pl
ul. Powstańców Wlkp. 2
85-090 Bydgoszcz